Warning: Creating default object from empty value in /autoinstalator/wordpress1/wp-content/plugins/vamtam-push-menu/push-menu.php on line 106
Kilka dni temu znaleziono martwego dzika zarażonego wirusem ASF w województwie lubuskim. Niestety, dziś potwierdziły się najgorsze przypuszczenia, że nie był to odosobniony przypadek. W powiecie głogowskim potwierdzony został pierwszy na Dolnym Śląsku przypadek afrykańskiego pomoru świń.

Ryszard Toczyłowski, powiatowy lekarz weterynarii w Głogowie potwierdza, że na terenie powiatu głogowskiego wykryto pierwszy przypadek wirusa afrykańskiego pomoru świń. Martwego dzika znaleziono w piątek na terenie gminy Kotla. Wtedy też pobrano próbki. Są już wyniki ich badań. Dzik był chory na wirusa ASF.

To pierwszy potwierdzony na Dolnym Śląsku przypadek ASF

  • Do obszaru objętego ograniczeniami (tzw. strefa czerwona) włączono obszar gminy Kotla w powiecie głogowskim.
  • Do obszaru ochronnego (tzw. strefa żółta) włączono obszar gmin: Głogów z miastem Głogów, Pęcław, Jerzmanowa i Żukowice w powiecie głogowskim oraz gminy: Gaworzyce, Grębocice, Radwanice i część gminy Przemków położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12 w powiecie polkowickim oraz gmina Niechlów w powiecie górowskim, poinformował Dolnośląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.
CategoryOgłoszenia

© 2017 - Koło Łowieckie Róg Wrocław. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Napisz do nas        skarbnik@rog.wroclaw.pl